Program
EPOQUE QUARTET & Jan Kučera / klavír
ne 17. 08. 2025
19:00
koncert VHL
Rezervace
Místo konání: Klášter sv. Augustina
Jubilejní XXX. VRCHLABSKÉ HUDEBNÍ LÉTO a letos zároveň 300 let od vydání Čtvera ročních dob A. Vivaldiho v Amsterdamu, již tradičně s GENERÁLNÍM PARTNEREM
30 let se milovníci klasické hudby setkávají o letních nedělích v klášterním kostele sv. Augustina ve Vrchlabí. V kostele kláštera Augustiniánů, které do Vrchlabí pozval hrabě Václav Morzin, který zároveň v Benátkách podporoval Antonia Vivaldiho. Ten mu v roce 1725 dedikoval sbírku hudebnin Il cimento dell'armonia e dell'inventione, která mimo jiné obsahuje čtyři houslové koncerty ČTVERO ROČNÍCH DOB, jedny z nejslavnějších melodií světa. Tato dvě krásná výročí společně oslavíme výjimečnou nabídkou koncertů letošního Vrchlabského huedbního léta.
Šestý koncert ve Vrchlabí odehraje jedno z nejoriginálnějších českých hudebních těles, EPOQUE QUARTET! a ještě si k sobě přizve JANA KUČERU, vynikajícího dirigenta a klavíristu, mimo jiné působícího ve Státní opeře Praha.
Multižánrový Epoque Quartet v roce 2024 oslavil 25 let od svého založení. Během této doby si našel pevné místo na české a evropské hudební scéně, výrazně posunul hranice kvartetního repertoáru a vyprofiloval se ve špičkový soubor, který je zván ke spolupráci celou řadou skvělých hudebníků z různých odvětví muzikantské branže.
EPOQUE QUARTET hraje ve složení:
David Pokorný – I.housle
Vladimír Klánský – II.housle
Alexej Aslamas – viola
Vít Petrášek – violoncello
Jan Kučera / klavír
Program koncertu:
Vstupné: 280 Kč, 220 Kč studenti a senioři, děti do 15 let 50 Kč.
Dirigent, skladatel a klavírista Jan Kučera nastudoval v pražském Národním divadle operu Lukáše Hurníka The Angels (premiéra 1. 6. 2006), dvě krátké opery Dmitrije Šostakoviče Antiformalistický jarmark / Orango (premiéra 17. 12. 2014), Rossiniho Popelku (premiéra 21. 1. 2016) a ve světové premiéře svoji komickou operu Rudá Marie (premiéra 7. 5. 2015).
Jako skladatel zasahuje do mnoha oblastí, tvoří kompozice operní (Iduščiny květiny, Rudá Marie, Perníková chaloupka, Legenda z Mlžných hor), baletní (Tři mušketýři, Zkrocení zlé ženy), symfonické (Symfonie č. 1 „Šumavská“, Houslový koncert, Klavírní koncert) i komorní, kantátové i písňové. Na svém kontě má rovněž přes třicet scénických hudeb k inscenacím pražských i oblastních divadelních scén. Jeho skladby provedla Česká filharmonie, Národní divadlo v Praze, Lotyšské národní divadlo v Rize, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Symfonický orchestr Českého rozhlasu a řada dalších divadel a orchestrů.